Pro 55 % Čechů je dojíždění ztráta času

Neplacená hodina

14 procentům lidí zabere jedna cesta do práce dokonce 45 minut nebo i víc. Je to, jako by ke své práci každý den připočetli další nejméně hodinu a půl, jenže neplacenou. Dojíždění lidé vesměs chápou jako promarněný čas – myslí si to 55 procent Čechů. Čtvrtina lidí pak skřípě zuby kvůli vysokým nákladům na cestování. Vyplývá to z průzkumu společnosti LMC mezi tisícovkou respondentů v Praze a středních Čechách, v Brně a přilehlém okolí a na Ostravsku. A čím lidé v autě nebo MHD zabíjejí čas? Nejčastěji se snaží nějak rozptýlit  – třetina poslouchá hudbu, pětina si čte.

„Čím vyšší příjmy a vzdělání lidé mají, tím více času na cestách tráví. Na nižších pozicích jsou pro zaměstnance překážkou finanční náklady spojené s dojížděním. Napříč všemi typy práce ale nejvíce vadí promarněný čas,“ říká Tomáš Ervín Dombrovský, analytik LMC.

Kancelář co nejblíž

Pěkný plat a zajímavá náplň práce tedy nejsou všechno. Schopné zaměstnance může do firem zrovna tak přitáhnout i výhodná adresa.

Nejde přitom jen o to, aby se práce nacházela co nejblíže bydlišti. Rozhodnout může také to, že s firmou sousedí škola či školka, což usnadní vyzvedávání dětí.

93.500 lidí už má aplikaci Práce za rohem

Najděte si práci, do které to budete mít blízko, nabádá teď kampaň na aplikaci Práce za rohem, která vznikla v LMC. Aplikaci si do mobilu stáhlo už 93.500 lidí a za posledních 30 dní přes ni poslali 10.000 odpovědí.

Jak aplikace funguje? Velmi jednoduše. „Člověk si aplikaci zdarma stáhne do smartphonu a zadá jen dva údaje – co chce dělat a kde chce pracovat,“ říká Adam Leitmančík, produktový manažer Práce za rohem. Kdykoliv se objeví vyhovující nabídka, uchazeče na ni okamžitě upozorní jeho mobil.

Firmy, které chtějí přes aplikaci vystavit svůj inzerát, musejí zadat svou přesnou adresu. Nyní je na Práce za rohem kolem 12.000 nabídek.

 
Sdílejte
Necháváte lidi pracovat z domu?
0