První čísla: Jak si vede označení „Do 2 týdnů odpoví“ u inzerátů

Jsou to tři měsíce, co jsme začali k inzerátům některých firem připínat označení: „Do 2 týdnů odpoví“. Lidé hledající práci to uvítali a mluvili jsme o tom také se spoustou personalistů. Dnes vám můžeme představit první průběžná čísla, jak označení na našich portálech funguje a také, co jsme na základě vašich připomínek upravili.

Roste počet odpovědí na nabídky

  • Na inzeráty na Prace.cz, které mají označení „Do 2 týdnů odpoví“, přijde o 27 % více odpovědí než na ty bez něj.
  • A jak je to s nabídkami na Jobs.cz? Ty s označením získají o 10 % více odpovědí.

Průběžná čísla nám ukazují další příznivý trend – a sice, že stále více lidí dostává na svůj životopis odpověď. Máme z toho radost a děkujeme všem personalistům, kteří se na tom podílejí.

Co zjistili na Slovensku…

Podobné označování inzerátů funguje i jinde. Letos v březnu ho zavedl třeba slovenský portál Profesia.sk. Zeptali jsme se na jejich zkušenosti: „Půl roku po zavedení můžeme říct, že takto označené inzeráty mají asi o 10 % více zobrazení. Kromě toho u těchto nabídek evidujeme i větší počet reakcí,” říká Alžběta Ivanovičová, produktová manažerka Profesia.sk.

Pro lidi je tedy „Do 2 týdnů odpoví“ celkem podstatný údaj, který může rozhodnout, zda někam pošlou životopis. Z jiných výzkumů z minula víme, že uchazečům silně vadí, pokud s nimi firma nekomunikuje. To byl ostatně hlavní důvod, proč jsme označení zavedli.

Co jsme si vzali z vaší zpětné vazby

Když jsme v srpnu označování inzerátů spouštěli, dokázali jsme údaje o odpovídání spolehlivě zjistit jen na základě dat z Teamia. Označení od nás tedy dostala každá firma, která do 14 dnů odpověděla alespoň na 80 % životopisů.

Právě ohledně toho nám psalo a volalo nejvíce firem. Proto:

  • Začátkem září jsme přidali způsob, jak započítat i kontakt s uchazeči uskutečněný mimo Teamio. Pokud tedy personalista lidem volá, píše e-maily nebo jim esemeskuje, stačí, když se potom přihlásí do Teamia a kontakt tam stručně zaznamená. Pokud to stihne do 14 dnů, můžeme k jeho inzerátům připnout „Do 2 týdnů odpoví.“
  • Od září v Teamiu zvýrazňujeme uchazeče, kteří poslali CV, ale zatím nedostali odpověď. Aplikace dále personalistům ukazuje, jak si v odpovídání vedou a kolik procent životopisů jim zbývá zpracovat, aby jejich firma získala zmíněné označení.
  • Obohatili jsme základní bezplatnou edici Teamio Free o akce Předvybrat, Nástup a Poznámky. Díky tomu je snadné rozlišit uchazeče, kteří mají šanci od těch, kteří jsou k zamítnutí.

A ještě jedna novinka, která přibyla teď v listopadu: všechny uchazeče, kteří čekají na odpověď, můžete zpracovat hromadně.

Rýpli jsme i do uchazečů

„Pořád slyšíme, jak my personalisté lidem neodpovídáme. Proč něco neřeknete také uchazečům, kteří často bez omluvy nedorazí na pohovor a blokují náš čas?“

Když jsme tohle od vás slyšeli, řekli jsme si, že s tím musíme něco udělat.

V září proto na Jobs.cz i Prace.cz vyšly články, ve kterých jsme lidem připomněli, jak má komunikace v průběhu výběrek vypadat. Například, že je slušné se personalistovi alespoň omluvit a nenechat ho čekat. Aby články jen tak nezapadly, rozeslali jsme je úplně na všechny uživatele Jobs.cz a Prace.cz.

Plánované změny v roce 2018

Plánujeme ale i další kroky. Zásadní vylepšení spustíme během prvních měsíců roku 2018 a směřuje na firmy, které v Teamiu nechtějí, nebo nemohou pracovat.

Už nějakou dobu sbíráme zpětnou vazbu přímo od lidí – vyplňují krátké dotazníky a hodnotí, jak se jim firmy, kterým poslali životopis, (ne)ozvaly. I na základě těchto dat od uchazečů pak firmám budeme moci označení „Do 2 týdnů odpoví“ udělit.

Tahák: starý dobrý pomocník

Více odpovědí na označené inzeráty a spokojenější uchazeči. Těší nás, že průběžné výsledky nám ukázaly právě tohle. Uvědomujeme si však, že označení „Do 2 týdnů odpoví“ je i pro vás velkou novinkou.

Abychom vám to trochu usnadnili, vytvořili jsme následující tahák. Provede vás nejdůležitějšími kroky, které je potřeba pro zisk označení udělat. » Stáhnout tahák v PDF

Tento tahák si do rukávu sice nedáte, ale můžete si ho třeba vytisknout. A co je to nejdůležitější? Že nejde jen o nějaké označení, ale hlavně o informované uchazeče. Právě jejich spokojenost vám vylepší značku zaměstnavatele a přinese více odpovědí.

LMC

 
Sdílejte
Necháváte lidi pracovat z domu?
0