Číslo napsané v inzerátu, které přivádí více odpovědí

Na uchazeče to číslo působí jako magnet. Když ho vidí v inzerátu, mnohem raději na něj odpoví. O čem že je řeč? O zveřejněné nástupní mzdě.

Když je o penězích jasno

Data, která máme z portálů Jobs.cz a Prace.cz  jasně ukazují, že na inzeráty se zobrazeným platem lidé reagují vstřícněji.

Ten samý inzerát tedy může mít různě dobrý výkon. Na ten nejlepší si sáhnete, pokud lidem už v nabídce transparentně prozradíte, kolik najdou na výplatní pásce.

Kolik odpovědí navíc to dělá

Když vystavujete nabídku na Jobs.cz nebo Prace.cz, máte ohledně vystavení mzdy 3 možnosti:

  1. Vůbec ji do inzerátu nepsat.
  2. Zadat nabízenou mzdu do systému, ale s tím, že lidé u inzerátu neuvidí přesnou částku. Pokud si však nechají nabídky filtrovat podle výše požadované mzdy, váš inzerát se jim zobrazí.
  3. Odkrýt karty a zveřejnit nabízený plat rovnou.

Nejméně odpovědí tedy dostanete, pokud mzdu nezadáte vůbec. Nejvíce lidí pak zaujmete, pokud mzdu do inzerátu napíšete: na takovou nabídku dorazí v průměru až o 46 % více životopisů, než když výdělek zatajíte.

Dělá to jen každá třetí firma

Z našich dat také víme, že přesnou částku nyní píše do inzerátu jen 34 % firem. Zbytek ji zadává jen do systému (45 % firem), případně neuvádí vůbec (21 % společností).

Pokud tedy chcete svou nabídku odlišit od konkurence, zkuste do ní zadat nástupní mzdu a sledujte, jak se počet odpovědí promění.

 
Sdílejte
Necháváte lidi pracovat z domu?
0