„Částečné úvazky ocení nejen rodiče“

Poloviční úvazek nemusí znamenat poloviční výplatu, říká Peter Angelovič, HR Business Partner v T-Mobile. V rozhovoru popisuje zkušenosti s částečnými úvazky.

Kolik lidí u vás pracuje na částečný úvazek?

Na konci roku 2016 jsme takto zaměstnávali asi 7 % našich zaměstnanců, což bylo meziročně o 2 % více. Jsme moderní firma a zaměstnanci jsou pro nás důležití, takže hledáme způsob, jak jim vyjít vstříc a nastavit spolupráci tak, aby vyhovovala oběma stranám. Práce na zkrácený úvazek je jednou z možností, o kterou je čím dál větší zájem.

Nabízíte zkrácené úvazky jen na pozicích, se kterými se pojí menší objem práce?

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Může se stát, že potřebujeme pokrýt menší rozsah práce, s čímž pak souvisí i nižší časový fond. V takovém případě cíleně hledáme kandidáty/tky na částečný úvazek. Na druhé straně se může stát, že se chce na zkrácený úvazek vrátit někdo z našich maminek/tatínků na rodičovské dovolené. V tom případě probíráme s nadřízeným možnosti a pokud je to možné, vyjdeme vstříc. Je pro nás důležité udržovat si s nimi kontakt a pomoci jim v návratu do pracovního života.

Jak jsou u vás částečné úvazky placené? Je to například tak, že poloviční úvazek znamená poloviční výplatu?

Může to tak být, ale zobecňovat bychom to nechtěli. Tak jako u každé pracovní nabídky, i tady sehrává roli několik proměnných. Záleží na náplni práce, fondu pracovní doby, požadavcích na kandidáta, rozpočtu nadřízeného…

Setkali jste se někdy s tím, že by ostatním kolegům v týmu vadilo, že někdo pracuje na zkrácený úvazek a je ve firmě méně?

Tuhle situaci jsme ze strany HR řešit nemuseli. U částečných úvazků je jasně stanovena časová dotace a rozsah pracovní náplně. Z hlediska fyzické přítomnosti na pracovišti v tom také nevidíme problém. Mnozí kolegové u nás ve společnosti pracují z domova, ze zahraničních pracovních cest a podobně. Dá se říci, že i díky moderní technice pracují kdykoli a odkudkoli. Naše firemní kultura rozhodně neposuzuje práci lidí na základě jejich fyzické přítomnosti na pracovišti, ale podle reálných výsledků.

Znamenají pro vás zkrácené úvazky zvýšenou administrativu?

Částečně ano – s ohledem na přípravu smluv či mzdové administrativy, ale dá se to zvládnout. Navíc ve výsledku firma získává spokojeného a motivovaného zaměstnance, takže jde o dobře investovaný čas.

 
Sdílejte
Necháváte lidi pracovat z domu?
0